Hrajte s námi BPP

 

Myšlenka existence dlouhodobé pétanquové soutěže v jednom místě, dávající možnost pravidelné kvalitní hry, se jistě musí zalíbit každému hráči pétanque. Prvním městem u nás, kde se jí podařilo uchytit a zapustit opravdu trvalé kořeny, je Brno. V roce 2001 zde započala první sezónou s 16 týmy historie soutěže Brněnský Pétanque Pohár.

 

Pohár se v následujících letech rozvíjel, rozšiřoval, herní systém prošel celou řadou změn, jak zkušení organizátoři hledali optimální model pro tuto stále oblíbenější soutěž. Dnes je Brněnský Pétanque Pohár dlouhodobou otevřenou týmovou soutěží pro všechny hráče pétanque především z Brna a nejbližšího okolí. Pořadatelem je brněnský pétanque klub Carreau Brno.

 

Týmy hrají v několika výkonnostních ligách, které mají své určené hrací dny. Během sezóny od jara do podzimu odehrají 14 kol (utkání). Každé utkání sestává ze tří zápasů: jednotlivců, dvojic a trojic. Optimálně tedy tvoří tým obvykle 4-6 hráčů, minimem jsou tři. Výsledky utkání se započítávají jak do tabulky týmů, tak do statistik jednotlivců. Nejlepší týmy a jednotlivci ze všech lig jsou po sezóně odměněni poháry a věcnými cenami. Složení jednotlivých lig se každoročně hodně mění, což přispívá k dlouhodobé atraktivitě soutěže. Týmy, na základě svých konečných výsledků či barážových bojů v Závěrečný den, postupují nebo sestupují pro další rok do vyšších a nižších lig. V zimní přestávce také někteří hráči přestupují do jiných týmů a v období přihlašování se každoročně hlásí nové týmy a hráči.

 

Neodmyslitelnou součástí BPP jsou v polovině dubna a koncem září Zahajovací turnaj a Závěrečný den, ale také letní večerní turnaje - Vesperály.

 

Obdobím přihlašování do nového ročníku je každoročně měsíc březen. BPP je určen pro všechny zájemce o pétanque, bez ohledu na věk, pohlaví, původ či herní vyzrálost. Prostě pro všechny, kteří si pétanque už zamilovali, stejně jako pro všechny, co teprve hodlají objevit jeho kouzlo.