2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011

Aktuality 4. ligy

správce: Šárka Režová (email: scarez@seznam.cz | tel: 737 713 515)

18. 9. 2013 - Dobojováno !

V nádstavbové části naší ligy se v pěti kolech znovu utkávalo pět "papírově silnějších" týmů s pěticí slabších. Ne vždy však favorité dokázali ustát svoji roli a tak se o celkovém vítězi, o třetím místě, o právu hrát baráž, stejně jako o samém konci tabulky rozhodlo skutečně až v posledním kole...

Týmy Seniors Adamov a Orel Řečkovice (1. a 2. místo) si vybojovali přímý postup do 3.ligy pro příští sezónu! Gratuluji...

Týmy Zajícova smrt a Plums (3. a 4. místo) čeká v Závěrečný den baráž o postup do třetí ligy! Držím pěsti...

Na pěkném 5. místě celkově skončil letošní nováček - tým Orel Řečkovice B. 6. místo si vybojoval nejúspěšnější tým z té dolní poloviny tabulky - tým Trojka.

Ocelový kartáč a Velká vlna si 7. a 8. místem zajistili účast ve čtvrté lize příští rok.

Nu a párádní výhrou v posledním utkání se týmu Meteor podařilo dotáhnout na Maltézáky a o pouhé dva bodíky ve skóre je přeskočit. Každopádně pro oba týmy platí, že v příštím roce, pokud bude více týmů a 5. liga - pak budou hrát v ní.

Nečekaný výsledek mezi Meteory a Orlem Řečkovice se ale asi nejvíce projevil v čele INDIVIDUÁLNÍ STATISTIKY! Dlouhovedoucí Milan Zajdák nakonec skončil až za svým týmovým kolegou Standou Musilem, který se tak stal pro letošní rok nejužitečnějším hráčem 4. ligy. Na třetím místě s úspěšností také nad osmdesát procent je Pepa Grégr z týmu Seniors Adamov. Dovolím si pogratulovat také nejlepší dámě - na desátém místě je to Olga Rozsívalová z týmu Plums.

Děkuji všem za účast a těším se na setkání - doufám - že s většinou z Vás v neděli 6. 10. na Závěrečném dni BPP. Podrobné časové informace najdete určitě nejp. začátkem příštího týdne v hlavní aktualitě!

KOULÍM ZDAR!

Šárka

4. 9. 2013 - Velká vlna

Ano, už je to tak! Seniorům se splnilo tajné očekávání, když se z druhého místa po mnoho kol stále snažili o maximální možné výhry... Co kdyby přece jen ti neporazitelní řečkovičtí Orli malinko zaváhali??? Stalo se. Orly smetla v tomto kole Velká vlna!!! Tabulka má tedy nového lídra - Seniors Adamov. Oba první týmy mají stejně bodů, na skóre zápasů jsou zatím Senioři lepší. Zatím... Zbývají dvě kola a hned v tom příštím je čeká také možná "tsunami". O třetí místo si to pak ještě musí na dálku rozdat Plums, Zajícova smrt a Orel Řečkovice B.

V druhé polovině tabulky je to zcela vyrovnané a ne, že by nebylo oč bojovat! Pokud by příští rok hrálo o pár týmů více a byla i pátá liga, pak by čtvrtou ligu opustily dva týmy na posledních místech... V zásadě to může být kdokoli ze zbývající pětice.

V hráčské statistice se naopak mohou Řečkovičtí radovat, protože už jí vévodí ve dvojici. Milan Zajdák a Standa Musil mají úctyhodnou úspěšnost 86 procent! A náskok. Udrží jej? Uvidíme...

Hodně štěstí ve zbyvajících zápasech všem, co jej budou pokoušet!

Šárka

1. 7. 2013 - Léto jak má být...

Trošinku jsem počkala na sluníčko, aby to neznělo jako špatný vtip...Přeji všem krásné prázdniny a opravdové léto!!! A na podzim se na Vás všechny opět budu těšit.

Šárka

20. 6. 2013 - Kompletní rozpis

Super!!! Základní část máme zdárně za sebou a máme už i rozpis pro všech pět zbývajících kol. Práce na něm byla prioritní, takže jsem zatím neměla možnost okomentovat i pro mne trochu překvapivou tabulku po devátém kole. Jak jistě víte, pořadí v ní bylo rozhodující pro to, s jakými soupeři se ještě utkáte. Kdo zapomněl - zarolujte zpátky - podrobně jsem to vysvětlovala v aktualitě 21.4. Zjednodušeně řečeno týmy z první poloviny tabulky budou teď hrát s týmy z té druhé polviny a naopak.

Protože jsme měli celou dobu tabulku velmi vyrovnanou, byl boj o prvních pět míst zajímavý až do 9. kola. Jisté to měli jen Orel Řečkovice a Seniors Adamov, kteří své první a druhé místo výhrami už jen upevnili. Tipovali by jste ale na začátku, že se na třetí místo vyhoupne Orel Řečkovice B? Gratuluji, už to věru nejsou žádní nováčci! Výhrami si 4. a 5. místo zajistili též Plums a Zajícova smrt. To je tedy ta "silnější pětka". Potrápit se ji co nejvíc se pokusí ve vzájemných zápasech Ocelový Kartáč, Trojka, Velká vlna, Maltézáci a Meteor. A já vůbec nepochybuji, že to budou velmi usilovní trapiči :-))

I když jsem se snažila opravdu neudělat nikde žádnou chybičku, zkontrolujte si prosím, zda hrajete podle svého postavení v tabulce se všemi soupeři z té druhé půlky. Hřiště pro danou dvojici by mělo být vždy opačné, než v ZČ, tedy odveta jak má být. Kolizi hřišť nikde nemáme, většinou všichni hrají doma 2-3x. S výjimkou Zajíců, ti mají obzvlášť kliku, protože jim 5. místo "přidělilo" skoro jen soupeře u kterých hostovali, takže si zahrají doma dokonce čtyřikrát.

Určitě jste si už také všimli, že nám černají někteří hráči ve statistikách a řadí se před všechny šedé... Není to od sluníčka, ale mají už odehráno víc jak polovinu všech možných zápasů (14). Na čele je "orel" Milan Zajdák a  na záda mu dýchají hned tři "senioři" Pepa Grégr a Jirkové Němec a Charvát.

Šárka

12. 6. 2013 - 9. kolo a disciplína

Je středa večer a nemáme kompletní tabulku! Nemáme ji proto, že domácí tým Meteor do této chvíle prostě neposlal výsledek vzájemného utkání s týmem Seniors Adamov!

Všichni víte, že stane-li se něco podobného příští týden po devátém kole, nebude možné udělat další rozpis. K němu je třeba mít kompletní tabulku po devátém kole se všemi vloženými výsledky. Předpokládám, že to naprosté většině týmů a hráčů ( stejně jako mně) není vůbec jedno. Přijde mi naprosto nesmyslné, aby si kvůli nezodpovědnosti jedněch všichni ostatní nezahráli. Z tohoto důvodu jsem musela vyhlásit konec tolerance k nepřesnému dodání výsledků, natož  k nedodání vůbec...

Nejlogičtějším a nejjednodušším trestem je zkontumovat utkání ve prospěch soupeře. Tým Seniors Adamov mi ale dnes sám iniciativně zápis utkání poslal s prosbou, ať nekontumuji, protože by jejich hráči přišli o dva vítězné zápasy v individuálních statistikách. Což je pravda a já vskutku nechci Seniory poškodit, neb jsou týmem vzorným a bezproblémovým. Utkání tedy bude vloženo tak, jak se odehrálo.

Pro tým Meteor to nicméně bude už mít disciplinární dohru. Za  zápis a včasné dodání výsledku je zodpovědný především správce týmu - to je Milada Kadlecová. Navíc jsem obdržela stížnost na její osobní nevhodné chování při utkání a to je u správce týmu věc skutečně vyjímečná!
Za porušení HŘ v těchto bodech trestám tedy disciplinárně hráčku a správkyni týmu Meteor Miladu Kadlecovou!!! Součástí trestu je odebrání poloviny Herní jistiny týmu Meteor.

A protože je krajně nevhodné, aby měl jakýkoli tým za správce disciplinárně potrestaného hráče - žádám tým Meteor, aby si z hráčů své soupisky vybral a zvolil nového správce týmu. Změnu mi oznamte emailem do neděle 16. 6. 20h , vložím ji neprodleně na stránky pro ostatní...

Protože mi výše uvedené nedělá vůbec žádnou radost - poprosím závěrem ješte jednou všechny:

Hrajte v pohodě a pro pohodu svou i druhých, no a pro pohodu druhých splňte i ten drobný úkol, který máte jednou za 14 dní - pošlete zápis utkání přesně a včas!!! Vždyť to nic není - chce to jen malinko zodpovědnosti...

Děkuju předem! Děkuju moc!

Šárka

10. 6. 2013 - Planý poplach

Bouřka přišla s předstihem, déšť až pozdě večer - krásně nám to vyšlo! Rychle a vzorně své výsledky poslali Ocelový kartáč, Maltézáci a Zajícova smrt, takže už nám visí. A tabulka je pořád úžasně vyrovnaná! Zítra snad uvidíme, jak to zamíchají zbylá dvě utkání...

I když jsem se dnes nezastavila, stihla jsem se odpoledne podívat, jak je na tom hřiště Zahradníkova. A nemám k němu vůbec žádné výhrady. Prostě taky planý poplach :-)

Šárka

9. 6. 2013 - Předpověď

Předpověď počasí na zítra je opět velmi nemilá. Nezbývá než doufat, že se Brnu alespoň v podvečer déšť  a bouřky vyhnou a všichni budete moci koulet ostošest! Nicméně, pokud by to opravdu nešlo, budu všem týmům kolem půl šesté k dispozici na tel. a pokusím se být současně i webu, abychom posoudili náhradní termín i co případné kolize hřišť. Takže jděte na utkání a nepůjde-li opravdu hrát...domluvte se kdy jindy a zavolejte, ju?

Vzkaz pro Zajícovu smrt: Na tiskovce je kritizováno vaše domácí hřiště. Objevila jsem ten příspěvek bohužel až dnes. Pokud toto čtete, pokuste se hřiště před zápasem (bude-li to nutné) upravit do přijatelné podoby. V příštích dnech se na něj určitě přijdu podívat a domluvíme se pak, zda potřebuje a jaké úpravy, ju? Díky moc!

Pěknou hru všem!!!

Šárka

3. 6. 2013 - Povodně a odklady

Ač nám přímo (naštěstí) povodně nehrozí, někteří z Vás se dnes chovali, jako by hrozily. Už po obědě zahájili jednání se soupeři o předčasných evakuacích...dnes je tak hnusně, že hrát nepůjde, tak se domluvíme na jiný den!!! Šmytec! Správce ligy jste pak svými oznámeními postavili před hotovou věc. Přece nám to hromadně nezkontumuje, že? Co na to říct? Nečestné a nesportovní. Kontumovat bych měla, protože hrát se dalo. Po 16h v Brně už nepršelo. Jistě byla zima, terény asi více či méně promáčené, ale takové to měla např. i 1.liga minulý čtvrtek a ještě s deštěm...

Pro všechny a naposled: TÝMY JSOU POVINNY SE K UTKÁNÍ DOSTAVIT VŽDYCKY!!! Jedině na místě lze reálně zhodnotit nejen povětrnostní podmínky, ale např. i momentální stav hřiště!!! Správce ligy lze požádat kromě náhradního termínu ev. i o jiné (méně zabahněné) hřiště, než je v rozpisu, pokud je jasné, že by na tom původním nešlo ani v náhradním termínu hrát...Ale kdo z těch, co dnes po obědě vesele odložili, viděl hřiště???

Pro odkládající: Pro tentokrát, ale zdůrazňuji, že naposled, povoluji tedy týmům odklad na termín, tak jak o něj požádaly. Je nicméně konečný, žádné další pardon už nebude. Všechna utkání se odehrají na hřištích daných rozpisem. Pokud se budete např. zítra bahnit - můžete si za to sami. Respektujte příště HŘ, je dobrým vodítkem, aby jste našli nejlepší řešení a správce ligy má pak též více možností, jak Vám vyjít vstříc!

Na závěr děkuji za velmi rychlé a správné předání výsledků od Seniors a Orlů.

Šárka

29. 5. 2013 - Orli Orlům a konec tolerance

6. kolo ukončilo těsné přetahování o první místo v tabulce mezi Orlem Řečkovice a Seniory z Adamova. A zařídili to nováčči v BPP - orlíci z týmu Orel Řečkovice B! Porazili ve vyrovnaném utkání Seniors a umožnili tak svým kolegům odskočit o bodík a pevně se usadit na čele tabulky. Seniors se čtyřmi body na druhém místě jsou na tom také o bodík lépe než smečka dalších pěti týmů pronásledovatelů. A protože je liga vyrovnaná mají i tyto týmy jen minimální náskok před trojicí na konci tabulky. Po každém kole se nám pořadí přesype jak přesýpací hodiny. A to se mi líbí -  a věřím, že i Vám - je to napínavé!

Co se mi nelíbí, že pořád a naprosto doslovně platí první dva odstavce z minulé aktuality!!! Příštím kolem se dostáváme do poloviny soutěže a zde skončí definitivně i má tolerance ke skléróze některých správců (JAK PROBOHA MŮŽETE ZAPOMÍNAT POSLAT ZÁPIS!?!) a dalším nešvarům v předávání výsledků!!!

Nechtěla bych nějakými kontumacemi ovlivnit naši vyrovnanou ligu, ale pokud si nedáte říct - nezbude mi již nic jiného. Jednak mám toho doprošování se výsledků a domejlování jmen hráčů už plný zuby a jednak se blíží deváté kolo. Dál rozpis nemáme. Bude se tvořit podle tabulky po devátém kole a bude to nějaký den trvat - aby jste ho měli na stránkách. Jestli budeme na kompletní výsledky čekat naše obvyklé tři dny, nestihne se to! A to snad nechcete...

Tak, prosím, správcové týmů, posílejte do 24h a přesně! Díky!

Šárka

16. 5. 2013 - Kroupy a výsledky

Tak se nám nějak množí nepřesnosti při předávání výsledků... Je třeba domejlovávat hráče či skóre, ba dokonce urgovat i předání výsledku jako takového. Nebudu zatím nikoho jmenovat, dotyční ví. Radost mi tím ale rozhodně neděláte... Tři večery po sobě se vracet ke své práci, abychom už konečně měli celé kolo na stránkách, to není nic příjemného. Ani se mi pak už nechce komentovat jinak zajímavé dění v lize...

Chtěla bych všechny správce týmů požádat, aby byli v hlášení výsledků pečliví a přesní. A pokud hrajete jako hosté, pište si kopii zápisu a kontrolujte vložený výsledek na stránkách ihned, pozdější reklamace jsou problematické... Díky!

A teď ty kroupy! Orlům nevadily :-), ostatní si také nestěžovali. Vzorně se odehrálo. Do čela tabulky to vyneslo trojici týmů Orel Řečkovice, Seniors Adamov a Plums. Což o to Plums hráli loni třetí ligu, ale těší mě, že se mým dvěma loňským týmům z páté, tak daří i letos!
Rozdíly jsou ovšem stále minimální napříč celou tabulkou. Za týden může být vše jinak...

Ať Vám to tedy pěkně koulí s kroupama či bez!

Šárka

1. 5. 2013 - Šprťouchlata

Děláte si je ze mne - ne, že ne! Copak je normální, aby po dvou kolech mělo 10 týmů po bodu, skóre utkání 1:1, skóre zápasů 3:3 a lišily se jen celkovým skóre?!?!? A někteří ani to ne? Ty už odlišuje jen vyšší počet uhraných bodů... A to jsem měla vždycky pocit, že těch rozlišovacích kritérií máme až zbytečně mnoho! No, jak je vidět, i nemožné je možné...

Takže na pomyslném čele máme nyní Seniors Adamov s nejvyšším plusovým skóre, na konci má nevyšší minus Trojka. Ta má ale zase společně s Maltézáky lídry statistiky jednotlivců - stoprocentní s třemi zápasy jsou Kuba Keller a Karel Fišer. A slovy jednoho z týmů "je to paráda". Tak jo! Hádat jak to bude za týden opravdu nebudu a vsázet se už vůbec ne - prodělala bych kalhoty...

Koulím zdar!

Šárka

23. 4. 2013 - Rozjezd

Tomu tedy říkám 1. kolo... První tři výsledky utkání, které jsem obdržela, byly výsledkově 2:1 a měly skóre zápasů o jeden bodík! Tabulka se nám jevila velmi monotónní - 3 týmy s výhrou 2:1 a +1 bodíkem ve skóre, další tři s prohrou 1:2 a -1 bodíkem ve skóre. Už jsem si říkala, jestli si ze mě neděláte šprťouchlata... Na druhou stranu, co si může správce ligy více přát, než vyrovnanou, zajímavou a napínavou soutěž.

I v dalších dvou utkáních to bylo velmi vyrovnané, ale přece jen s omalinko větším rozdílem. Takže se nám do čela tabulky po 1. kole "vyhoupla" Velká Vlna a Orlům z Řečkovic mínusová výhra zatím stačí jen na páté místo...

Děkuji domácím týmům za rychlé předání výsledků, doufám, že budeme takto dobře spolupracovat i nadále. Těším se za týden!

Šárka

21. 4. 2013 - Herní systém 4. ligy

Už nebudu napínat... Zahrajete si 14 utkání, ani míň, ani víc. Nebude žádné dělení do skupin, které by dohrávaly, nebudou volné losy. Výsledky budou po každém kole na stránkách ve společné tabulce a statistikách... To byla hlavní kritéria pro Prezidium, když vymýšlelo vhodnou, proveditelnou a pokud možno co nejspravedlivější herní variantu pro desetičlennou ligu.

Po devátém kole budeme mít tabulku s týmy seřazenými od prvního po desáté místo. Týmy na 1. až 5. místě dostanou v posledních pěti kolech za soupeře týmy z 6. až 10. místa. A naopak. Tzn., že těch prvních pět bude mít stejné podmínky, aby potvrdili (či nepotvrdili) svou převahu a pětice horších týmů má taky stejné soupeře pro zbývajících pět kol - ty lepší týmy. Je to takový "nepřímý spravedlivý souboj". Tabulka i statistiky mohou zůstat společné, neb posune-li se někdo zdola výrazněji nahoru, znamená to, že uspěl proti papírově silnějším a naopak, kdo z té první pětky vypadne, ač měl lehčí soupeře, dobře mu tak...

Dvojice soupeřů od 10. po 14. kolo určí tedy výsledky po devátém kole. Správce ligy z nich dotvoří rozpis pro zbývajících pět kol. Hřiště přidělí tak, aby bylo opačné, než na jakém dvojice hrála v základní části. Při kolizi utkání na hřištích Medlánecká a Komín Stodola, bude náhradním hřištěm v rozpisu univerzální bouledrom Lužánky. Rozpis pro 10. kolo bude znám pouze 3-4 dny předem, což prakticky vylučuje ev. předehrávku - to si zapamatujte a počítejte s tím. Podzimní kola budou už viset samozřejmě s velkým předstihem...

To je vše. Vyplatí se určitě bojovat od začátku a získat co nejlepší pozici pro podzim! Tak ať Vám to Všem už zítra báječně koulí!!!

Šárka

15. 4. 2013 - Než začneme hrát...

Včera jsme si na Zahajováku s přítomnými správci a hráči 4. ligy udělali takový malý debatní kroužek a probrali si většinu důležitých věcí, které by jste měli znát, než začnete hrát. Bylo to myslím pro Vás velmi užitečné, rychlé a i pro mne mnohem jednodušší, než vysvětlovat v aktualitách či po emailech. Nicméně všichni v Lužánkách nebyli...

Správcům týmů tedy ještě v tomto týdnu emailem zopakuji, kterak nejlépe zasílat výsledky utkání a připomenu, jak se letos změnilo pořadí zápasů v utkání. Kdo máte pocit, že netrefíte na nějaké hřiště - zavčas se na něj zeptejte, navedu Vás...

Co se týká systému hry v naší desetičlenné lize, pokusím se jej vysvětlit, přímo zde na stránkách ve zvláštní aktualitě. Zatím máme hotový rozpis na devět kol - jakousi základní čast, ve které si jednou zahrajete se všemi soupeři v lize. Devítka je liché číslo, některé týmy si tedy zahrají o trochu více na domácím hřišti, jiné budou o malinko častěji hrát na hřištích soupeřů. Vycházeli jsme ze stejného rozpisového klíče jako před dvěma lety v 5. lize a takový už je zkrátka los... Co bude dál? Někteří už vědí, ostatním odpoví příští aktualita. Prozradím jen, že si stejně jako v jiných ligách zahrajete celkem 14 utkání, a že to máme vymyšleno skutečně i spravedlivým systémem...

Šárka

12. 4. 2013 - Soupisky

Tak, nezbytné formality jsou konečně za námi a soupisky všech týmů už nám krásně visí na stránkách! Prosím, všechny týmy, aby si údaje zkontrolovaly. Pro Ty, co neví, či nepamatují se -  musíte si kliknout na: členové týmu. Připomínky či nesrovnalosti mi, prosím, ihned zamejlujte. Díky!

Co není vidět přímo ze soupisek, jsou naše ligové bouledromy. Narozdíl od ostatních lig to máme velmi pestré... Budeme hrát v Lužánkách, na Kolišti, na Zahradníkově, v Komíně, v Řečkovicích a dokonce až v Útěchově! S trochou nadsázky by se dalo o naší lize říci, že je to taková středoseverní liga BPP. Kdo, kdy, s kým a kde - to už brzy uvidíte z rozpisů pro jednotlivá kola...

Šárka

11. 4. 2013 - Nová sezóna 2013

Jako nový správce 4. ligy, zdravím všechny své týmy v tomto ročníku BPP!!!

Po úspěšně povedených přesunech mezi ligami vytvořily zbylé týmy, hlásící se do 4. a 5. ligy, tuto novou desetičlennou 4. ligu pro sezónu 2013. Jsou v ní tyto týmy: Plums, Trojka, Orel Řečkovice, Ocelový kartáč, Zajícova smrt, Seniors Adamov, Velká vlna, Meteor, Maltézáci a Orel Řečkovice B.

Jakmile domejlujeme se správci týmů některé nepřesnosti v přihláškách, vložím na stránky naší ligy soupisky. Pak už by měl rychle následovat i rozpis utkání. 1. kolo je na programu v pondělí 22. dubna. To už je opravdu za chvilinku! Ještě dříve se můžeme potkat tuto neděli na Zahajováku. Přijďte, dozvíte se novinky, zahrajete si, poznáte některé nové soupeře...

Zde v aktualitách budu pravidelně psát a vysvětlovat informace, důležité pro naši ligu, o jejím systému hry, o zajímavostech z jednotlivých kol apod.

Přeji všem hezkou a úspěšnou sezónu 2013 a těším se na Vás!

 

Šárka