2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011

Aktuality 4. ligy

správce: Miroslav Remeš (email: | tel: )

20. 9. 2012 - kontumace

Tak už to vypadalo, že je vše odehráno a spočítáno a přece se nám na samém konci, ve čtrnáctém kole objevila malá nepříjemnost. O bodech se většinou rozhoduje jen na hřišti, ale tentokrát se muselo rozhodovat i u zeleného stolu. V utkáni mezi Trojkou a Meteorem A nastoupil za tým Meteoru A hráč, který neměli na soupisce a který je dokonce hráčem jiného týmu, což bohužel odporuje hernímu řádu:"Tým, který zapíše nebo použije hráče, který je a byl v soupisce jiného týmu, bude disciplinárně potrestán"

Proto muselo dojít k jednání vedení BPP, které rozhodlo o trestu. Vzhledem k tomu, že Meteor je bezproblémový tým, který se zatím letos ani nikdy v minulosti, žádného přestupku nedopustil, bude potrestám pouze kontumací utkání (0:3, 0:39), v kterém došlo přestupku. I další družstva napříč ligami měli občas problémy se setavením kompletní sestavy a přesto se řídili herním řádem. Bylo by tedy nefér tyto přestupky tolerovat.

Současně bude potrestám i hráč, který se provinil, ten ale spadá do kompetence správce 5.ligy BPP.

Tato událost má vliv i na konečný stav tabulky: tým Trojky se posunul na čtvrté místo a zahraje si baráž o 3.ligu, zatímco Ocelový kartáč na pátém místě bude v baráži bojovat o udržení v lize čtvrté.

 

Mirek

18. 9. 2012 - Závěr soutěže

17.9.2012 proběhlo poslední 14.kolo ve 4.lize BPP, což znamená že známe všechny neznámé. Známe vítěze i poražené jak v družstvech tak i ve statistice jednotlivců. Předpokládám, že jste si jistě všichni již tyto tabulky prohlédli, ale přesto pro pořádek, zde je rekapitulace: Již před tímto posledním kolem měli jistý postup do třetí ligy týmy Omega Team a Berušky. Přesto ani svá poslední utkání nevypustily a obě družstva zvítězila. Omega team tak udržel první místo a Beruškám sluší pěkné druhé místo. Na opačném konci tabulky družstvo Meteoru A mělo před posledním kolem jistý sestup. Zato Velká vlna měla ještě šanci, v případě vítězství nad favorizovanými Beruškami, vybojovat si možnost baráže. Nestalo se tak, proto děvčata z Husovis obsadila sestupové 7. místo. Ostatní družstva na 3.místě (bronz patří týmu Husovice B) až 6.místě budou hrát příslušné baráže.

A statistika o nejužitečnějšího hráče? Vítězem se letos ve 4.lize stal Jiří Kohoutek z bronzových Husovic B. Na druhém místě pomohl k celkovému vítězství Omega Teamu Pavel Pfeffer. A třetí místo patří spolehlivému "jedničkáři" Juriji Baturkovi z Ocelového kartáče.

Děkuji všem za letošní účast. Doufám, že jste si všechna zápolení příjemně užili a nezapomeňte (zvlášť "barážníci") na závěrečný turnaj 28.9.2012 9:00h v Lužánkách

Mirek

1. 5. 2012 -

V pondělí 30.4.2012 bylo bez problémů odehráno 2.kolo ve 4.lize a tak je zřejmé, že po administrativním začátku a zahajovacím turnaji se ligový pohár dostal do plných obrátek. Na rozdíl od prvního kola, kdy organizační potíže nedovolily Ocelovému kartáči odehrát své utkání a musel tak zkousnout hořkost kontumace, v druhém kole máme díky "pardonu" (proběhla předehrávka Omega Team vs Meteor A ) v naší 4.lize odehrány všechny zápasy. Skoro se mi chce napsat v "husovické lize". Hned tři družstva jsou letos z Husovic, což slibuje několik derby na hřišti na Vranovské. V prvním kole to bylo utkání Demolice – Velká vlna (pro ty co snad ještě nevědí: loňské malinko změněné Tsunami). Tady jak se na správné derby patří rozhodlo o vítězství Demolic až těsné vítězsví 13:12 ve trojicích. Druhé kolo nabídlo další husovické soupeření. Zde již měla Velká vlna více štěstí a zdolala Husovice B poměrem 2:1.

Po druhém kole toho tabulka nikdy mnoho nevypovídá, ale takovou tabulku jakou máme nyní, co mě paměť sahá, nepamatuji. Všechny družstva mají po jednom bodu a už ochutnaly jak vítězné pocity, tak i smutek z prohry. Berušky a Husovice B se tak těší z prvních pozic jen díky lepšímu skore zápasů.

Mirek