2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011

Aktuality 2. ligy

správce: Pavel Král (email: pavel_kral@seznam.cz | tel: 606 076 086)

21. 9. 2016 - Skončili jsme jasná zpráva aneb Dohráno...

Byla jednou jedna vyrovnaná liga, ale to už jsem psal :)  Ale je nějaká jiná liga, kde mají na zavěr první čtyři týmy (tj. celá polovina ligy) stejný počet bodů? :) O celkovém vítězi a o účastnících baráže tedy rozhodlo jen skóre. 

Orel Řečkovice prohrál v posledním kole jednoznačně s Les Renegades 0:3 a přišel tak o celkové prvenství. Stejně tak se vedlo i dlouhodobému vedoucímu statistiky jednotlivců Milanu Zajdákovi, který v posledním utkání prohrál oba svoje zápasy, čehož využila Petra Krajíčková a díky dvěma výhrám se stala celkovou vítězkou s 80% úspěšností. Aby to nebylo málo dramatické, tak Rikard, díky výhře 13:12 ve dvojicích proti LDM, vyhrál utkání 2:1 a tím i celou druhou ligu. Na Orel i Milana zbylo jen druhé místo.

Baráže o postup do 1.ligy se tak zúčastní Fňould a Les Renegades, baráž o udržení ve 2.lize se týká Sorelu a LDM. Přímý sestup letos potkal Zajícovu Smrt a Mokrou Čtvrť.

Takže ahoj ve středu v Žužlánkách.

správce Pavel

14. 9. 2016 - O vyrovnané lize....aneb finišujeme

Byla jednou jedna vyrovnaná liga... a byla to druhá liga. A nebylo to jenom letos, ale je to tak pokaždé. Asi je to dáno tím, že se v ní setkávají jak odpadlíci (francouzsky Les Renegades:) z první ligy, tak i ambiciózní celky z ligy třetí, to vše doplněno stabilní kvalitou ligy druhé, podtrženo a sečteno, do konce není nikdy nic jasné, což je asi dobře.

Po předposledním kole máme jistotu jen jedinou - a to, že nás minimálně na rok opouští Mokrá čtvrť. Té, vzhledem k jjejí ztrátě na nesestupovou příčku, nepomůže ani případná výhra nad předposlední Zajícovou Smrtí.Zajícové se naopak budou snažit vyhrát, aby se vyhnuli přímému sestupu.

I přes skutečnou (i zdánlivou) vyrovnanost, kdy druhý Rikard dělí od předposlední, sedmé, Zajícovy Smrti jediný bod, však druhou ligu reálně může letos vyhrát jen jeden ze dvou týmů - Orel Řečkovice nebo Rikard (od Pernoda:)  Škoda, že to není v přímém duelu. Orel hraje s Les Renegades a Rikard s LDM. Každému ještě o něco jde, což bude zárukou napínavých bojů do poslední koule.

Kul-ho :)

správce Pavel

7. 6. 2016 - Jsme za polovinou a černáme...

Vím, že jsem tento titulek už jednou použil, ale nemůžu si pomoct, je to tady zase :) Ač se to zdá neuvěřitelné, máme za sebou už více než polovnu letošního ročníku BPP. Už jen dvě červnová kola zbývají do konce první části. Přestože je ještě ve hře stále ještě dost bodů, jisté věci se už rýsují. Tak například, že vedoucí týmy Fňould, Orel Řečkovice a Rikard se s největší pravděpodobností poperou o přímý postup do 1.ligy. Stále zůstává v platnosti, že druhá liga je liga vyrovnaná, což dokumentují týmy na dalších místech. V jednotlivcích "zčernali" ti, kteří odehráli minimálně 14 zápasů a zaslouženě vede Milan Zajdák z Orla Řečkovice následovaný Frantou Šildbergerem ze Sorela a Honzou Stloukalem z Rikardu.

Hodně štěstí do dalších bojů přeje správce

Pavel

14. 4. 2016 - Nový ročník 2.ligy začíná

Ahoj všichni hráči a hráčky 2.ligy. Po delší přestávce začíná příští týden opět další ročním Brněnského Petanque Poháru 2016. Od loňska se nám naše liga značně obměnila - zůstaly jen 2 týmy, což slibuje zajímavé souboje a napínavou podívanou. Hodně štěstí a úspěchů ve hře přeje správce

Pavel