2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011

Aktuality 2. ligy

správce: Pavel Král (email: pavel_kral@seznam.cz | tel: 606 076 086)

12. 9. 2014 - Předposlední kolo, polojasno (postup, sestup), drobné politováníhodné nedopatření a básnička na konec

Tak předposlední kolo máme za námi. Jako vždy to strašně rychle uteklo a příští týden končíme. Druhá liga, jako obvykle, drží velkou vyrovnanost, přesto už teď je jasný jeden postupující - 1.SBPK, který v příštím roce znovu okusí první ligu, k čemuž zaslouží jistě gratulaci! Kdo je doplní jako druhý přímý postupující se dozvíme až v posledním kole. Šanci má jak na druhém místě s osmi body Rikard, který se utká s už jasným vítězem ligy 1.SBPK, dále si to v přímém souboji rozdají rovněž osmibodoví Szomorú Vasárnap se sedmibodovou Mokrou Čtvrtí. 

Na druhém konci tabulky je opět polojasno - po ročním účinkování nás opouští Omega Team. V přímém sestupu je doplní jeden z trojice Berušky, Kroužek, Orlovňáci, na ostatní čeká baráž.

Na závěr jedno politováníhodné nedopatření, ke kterému dochází (věřím) maximálně jednou za 10 let. Za tým Mokrá Čtvrť nastoupila v minulém kole neoprávněně hráčka, která sice byla na soupisce týmu v roce 2013, ale opomenutím týmu nebyla znovu zapsána na soupisku roku 2014. Situace je o to složitější, že se část týmu domnívala, že uvedená hráčka je na soupisce uvedena díky jejich nepřesné interpretaci soupisky týmu z Pohárových stránek :( Skutečně, pokud kliknete v soupiskách přímo na jméno týmu a nikoliv na text "členové týmu" (tam je to správně uvedeno vždy aktuálně k příslušnému roku) - objeví se vám totiž všichni hráči, kteří kdy za uvedený tým hráli (včetně těch neaktivních) a je potřeba dohledat v řádku "účast na ligách" ten správný letopočet. Správce ligy však nemůže postupovat jinak, než oba zmíněné zápasy kontumovat ve prospěch soupeře. Skutečnost, že na hřišti dopadly oba zápasy v neprospěch potrestaného týmu, nehraje žádnou roli.

Možná drobný námět pro webmastera - co takhle nějak graficky odlišit "aktivní" a neaktivní hráče v aktuální sezóně ?

A současně připomínka pro správce týmů - vždy zkontrolujte, zda máte v aktuálním ročníku na soupisce uvedeny všechny hráče.

A aby ten závěr byl veselejší přináším básničku o petanque, kterou složila Alenka ze 2.A


Kuličky


Kuličky, kuličky, 

kdopak hraje kuličky?

Hrají je dospělí,

kluci a holčičky!

 

 

Pavel a Alenka 2.A

24. 8. 2014 - Příští týden - pohárový restart!

Po dlouhých bezpohárových dnech volna začíná v úterý 26.8.2014 opět podzimní část Brněnského Petanque Poháru. Pro zapomnětlivce připomínám i rozpis prvního podzimního kola:

Orlovňáci Husovice vs Szomorú vasárnap na hřišti "Vranovská 93"

Omega Team vs Rikard na hřišti "Lužánky"

Mokrá čtvrť vs 1.SbPK na hřišti "Lužánky"

Kroužek vs Berušky na hřišti "Lužánky"

Udrží 1.SBPK vedení? Kdo se zachrání a kdo sestoupí ? Zbývají 4 kola a budeme to vědět. Hodně štěstí a zábavy.

Pavel

29. 6. 2014 - Za polovinou, za vodou a černáme...

Jsme už dávno za polovinou a někteří jsou už i za vodou. Jde zejména o 1.SBPK, kteří suverénně vedou 2.ligu a k jistotě postupu do ligy první jim stačí vyhrát jen dva zápasy ze čtyř zbývajících, což by pro ně při jejich aktuální formě neměl být problém. Druhý Rikard nabral druhou mízu po uzdravení velké Šárky a bude si chtít pohlídat druhé postupové místo před dotírající maďarskou sekcí Pochmurné neděle a před umělci z Vlhké, vlastně Mokré čtvrti. Někteří z vás již v žebříčku zčernali - jsou to ti, kteří odehráli 14 a víc zápasů, což stačí na plnohodnotné hodnocení v žebříčku. Nejkvalitněji se to povedlo Šárce Moosové z 1.SBPK, Karlu Hegrovi z Mokré a Pavlu Chovanovi z Rikardu. Krásné prázdniny, něžnou ruku, srdce na dlani a přesné koule přeje

Pavel

30. 5. 2014 - konec května - po 6.kole

Dnes, kdy máme odehráno již neuvěřitelných 43% z letošního ročníku (kdo by tomu věřil, vždyť jsme nedávno začínali) se tabulka rozdělila na dvě části - první a druhé místo s 5 body obsadili favorité na postup do 1.ligy - Rikard a 1.SbPK a druhou část, kde třetího a osmého dělí jediný bod. Takže jistá vyrovnanost a napínavost ve druhé lize trvá stále. 

V jednotlivcích (pokud pominu Víta Řihoška s jeho jediným odehraným vítězným zápasem) jsou v čele velká a malá Šárka z Rikardu(obě 80%), následované Dušanem Moosem (SbPK - 78%).

Pavel

25. 4. 2014 - 1.kolo

Máme za sebou 1.letošní kolo a čtyři výsledky 2:1 potvrdily již tradiční vyrovnanost 2.ligy! Dvakrát se radovali favorité na postup do 1.ligy - 1.SBPK a Rikard, dvakrát se pro změnu radovali nováčci - Omega Team a Kroužek. Nicméně ani týmy na 5.-8. místě neztrácejí mnoho, což poskytuje záruku napínavosti soutěže až do konce.

Pavel

25. 4. 2014 - Rozpis kompletní

Rozpis je kompletní až do konce sezóny. Prosím správce týmů o kontrolu a případné připomínky co nejrychleji na mail. Děkuji.

Pavel

10. 4. 2014 - Začínáme

Jaro už je tu delší dobu a tak je nejvyšší čas i na Pohár. Na Brněnský, pétanque. Je radost si zase zakoulet. Napínavé souboje až do posledního kola. Kdo vyhraje ligu, kdo postoupí a sestoupí. To uvidíme na konci září. Zatím máme vytvořené nové soupisky (staro)nových druholigových týmů. Prosím o jejich kontrolu, případné reklamace či změny prosím na mail. Vedle tradičních účastníků - 1.SBPK a Mokrá Čtvrť vítám rovněž "nováčky" ať shora - Rikard a Orlovňáky či zdola - Berušky, Omega Team, Kroužek či Szomorú Vasárnap. Společnost pestrá a zajímavá. Nechť se každému sezóna vydaří. Jak by řekl klasik - "vzhůru do boje, výhra je moje"

Pavel