2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011

Aktuality 2. ligy

správce: Pavel Král (email: pavel_kral@seznam.cz | tel: 606 076 086)

19. 9. 2012 - KONEC LIGY - DOBOJOVÁNO

To nám to uteklo a máme tu konec:( Největší radost po posledním kole mají jednak velcí favoriti na postup RIKARD a také Orlovńáci Husovice, kteří si oba vybojovali přímý postup do 1. ligy. I Skorohak a Les Renegades mají starosti spíše příjemné - zúčastní se baráže o 1.ligu. Naopak Trefils (poté co po šesti kolech bez porážky vedli tabulku) a 1.SBPK se zúčastní baráže o 2.-3.ligu. No a Pohoda a Double Escalope? Tak s těmi se i přes jejich sympatické výkony nejméně(doufám, že jenom) na rok rozloučíme, čeká je totiž přímý sestup do 3.ligy. Obzvlášť smutné je to v případě Pohody - ta se totiž mohla v případě výhry v posledním kole dokonce zúčastnit baráže o 1.ligu! Takhle vyrovnaná druhá liga byla.

V kategorii jednotlivců zvítězil Honza Hrbáček ze Skorohaku, na druhém místě skončil Vasil Bilak z Orlovňáků, na třetím a čtvrtém místě se potkali se stejným procentem úspěšnosti i stejným počtem vítězství Broňa Urbanová z SBPK a Erik Richter z RIKARDu. Až kritérium "lepší rozdíl skóre z jednotlivých zápasů" rozhodl pro Broňu v poměru 41:27.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem hráčům a týmům, že celý ročník proběhl v klidu a bez jediného problému či protestu. Ahoj na slavnostním zakončení, případně v dubnu příštího roku nebo na některém turnaji ČAPEK.

Pavel

29. 8. 2012 - První poprázdninové kolo

V prvním poprázdninovém kole zvítězili RIKARD nad Trefils 2:1 a upevnili si tak první místo, i když situaci měli pravda velmi ulehčenou pouhou dvoutřetinouvou(i když omluvenou) účastí soupeře. Zbytek tabulky zůstává velmi vyrovnaný, když týmy na druhém až pátém místě mají shodný počet bodů. A tak na jedné straně stačí RIKARDu jedna až dvě výhry v závěrečných třech kolech k definitivnímu postupu do první ligy, ostatní ještě nemají nic jistého. Za vyrovnanou tabulkou týmů v ničem nezaostává ani pořadí jednotlivců, kde se na čele seřadili čtyři 63procentní vedení Erikem Richterem. Do závěrečných 3 kol pevnou ruku a pevné nervy přeje Pavel

Pavel

18. 8. 2012 - Prázdniny

Prázdniny už pomalu končí a letní přestávku přečkal ve 2.lize na 1.místě RIKARD. Nicméně, jak napsala Šárka - "druhá liga je ta nejvyrovnanější", vždyť první a šestý tým dělí jen dva body, takže před závěrečnými 4 koly může ještě postoupit či sestoupit každý. Stejně tak týmy na 3. až 6.místě dělí pouze skóre. Některé týmy využívají volna k doplnění soupsek - tato možnost končí 31.8. Takže poslední srpnové úterý zase v Lužánkách nebo Husovicích ahoj!

Pavel

7. 6. 2012 - Polovina soutěže

Poté, co Trefils prvních šest zápasů vyhráli a vedli ligovou tabulku, podlehli v tomto kole poprvé na hřišti Orlovňáků a klesli tak na druhé místo, Orlovňáci tak postoupili na místo třetí. Do čela se tím po výhře na Double Escalope dostal Rikard, jejich soupeř zůstal na posledním místě. 1.SBPK podlehli ve vzájemném souboji Skorohaku a udržují si 4. a 5. místo. Poklidné šesté místo si po další výhře zajistili Les Renegades, Pohoda po dvou výhrách v minulých kolech klesla na místo sedmé.

Pavel

17. 5. 2012 -

Po dvou svátečně-prezidentsko-pardonových kolech, která se mimochodem odehrála standardně v původních termínech, za což týmy chválím, proběhlo už čtvrté "normální" kolo. Utkaly se v něm dva vedoucí týmy exprvoligoví Rikard a extřetiligoví nováčci Trefils a zdá se, že se vše trefilo Trefilsům do formy, (pro někoho možná)překvapivě zvítězili 2:1 a ujali se vedení v tabulce, Rikardům patří i přes tuto (jejich zatím jedinou) prohru druhé místo. 1.SBPK si výhrou nad Orlovňáky udrželo třetí místo, husovickému týmu patří místo čtvrté. Poté, co Pohoda dopsala na soupisku další zahraniční posilu Sylvaina Baladona, zdálo se, že to bude pohoda, zvláště poté, co výše jmenovaný nadělil svému soupeři vůbec prvního letošního kanára. Další dva zápasy ale vyhrál Skorohak a celkově tedy 2:1 a pro Pohodu to zatím tedy opravdu není ještě úplně pohoda. Skorohak si tak udržuje poklidné páté místo. Šestí jsou Double Escalope a Les Renagades po jejich první výhře sedmí. Tabulku uzavírá Pohoda a zatím to tedy není úplně ono.

Zamyšlení kola: může být někdo s francouzsky znějícím jménem v petanque "cizinec" nebo "zahraniční posila"? Podle mě ne, v případě Pohody se tedy jedná o domácí posilu.
Hodně pohody do dalších kol všem...

Pavel

25. 4. 2012 - 1.kolo

Máme za sebou úspěšně první kolo, které se ovšem neobešlo bez několika překvapení - vítěz loňského ročníku Skorohak hned na úvod podlehl nováčkovi soutěže Double Escalope 1:2. Předpokládám, že to je součást jejich taktiky, aby se stejně jako vloni v závěrečném kole mohutným finišem vyhoupli na první místo:) Obdobně se vedlo předloňským vítězům SBPK, kteří podlehli rovněž nováčkovi Trefils taky 1:2. Posílený Rikard potvrdil roli favorita a porazil Renegades 2:1. Jediný tým, který nezaznamenal ani bod, byla Pohoda, u které to však bylo předvším způsobeno logisticko-komunikativně-důvěrovým selháním, které nalomilo psychiku těch, kteří skutečně přišli, což v konečném důsledku znamenalo prohru 0:3 s Orlovňáky.

Citát kola: Lepší pivo v hrsti nežli orel na střeše:) (Pohoda snad pochopí:)

Pavel

17. 4. 2012 -

Tak rozpis už je kompletní, historii (loňský ročník) přidám později.

Pavel

16. 4. 2012 -

V rozpisu už je k dispozici první kolo, abyste věděli s kým a kde příští úterý...

Pavel

14. 4. 2012 -

Ahoj všichni, zdravím hráče 2.ligy a současně prosím všechny správce, aby si zkontrolovali správnost a úplnost mnou vyplněných soupisek. Případné nesrovnalosti nebo žádosti o doplnění či změny prosím na mail. Stejně jako Vladja i já musím poděkovat Kubovi Konopáskovi za nové webstránky a celému prezidiu v čele se Šárkou za hromadu práce odvedenou v souvislosti se startem nového ročníku. Tak ať se letošní rok vydaří a čekají nás jenom napínavé, ale fair play vedené souboje.

Pavel