2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011

Aktuality 2. ligy

správce: Pavel Král (email: pavel_kral@seznam.cz | tel: 606 076 086)

30. 10. 2023 - Tak jsme došli, nazdar babi :)

Vážení přátelé,

letošní sezóna nám skončlla, aniž by se nás zeptala, jestli to neuteklo přliš rychle.

Výsledky jsou jasné a mluví za vše. 

Vítězem ligy a současně vítězem kategorie Sympaťák roku a také kategorie Objev roku se stali Blažováci.

Kdo o nich před pár lety slyšel a příští rok si zahrají první ligu spolu s Ajeto.

Cenu Fair Play si odnáší Matúš Polaško za to že připomněl svému soupeři nezapsaný bod, přestože zrovna prohrával ( a prohrál).

Cenu Čestné uznání si odnáší Jirka Šipr za svou nelehkou práci s tou jeho "bandou" :)

Na cenu Zklamání roku bylo několik nominací, ale nakonec nebylo uděleno žádné.

Pro dnešek asi všechno, užijte si zbytek života :)

 

správce Pavel

30. 6. 2023 - Důležitá zpráva, prosím čtěte.

Bylo mi oznámeno, že v průběhu dosud nezjištěného zápasu došlo u několika hráčů ke ztrátě petanque formy. Případný dobrotivý nálezce nechť ji zanechá volně loženou v prostoru Lužáneckeho boulodromu, aby mohla být postupně nabrána těmi kterým chybí.

Děkuji za pochopení 

Správce Pavel

28. 6. 2023 - Za polovinou a před přestávkou

Vážení kulaři, kulařky a nebinární kulátka. Jsme skoro na konci, i když o všem se rozhodne až téměř za tři měsíce. Ale něco málo už je jasné. Tak třeba Blažováci už určitě přímo nesestoupí a Orel už ligu nevyhraje (aspoň letos ne :). Ale jinak se může stát ještě cokoliv. Liga je jako vždy velmi vyrovnaná, tři čtvrtiny zápasů zatím skončily nejtěsněji 2:1. Máme tu i kandidáta na cenu Fair Play - hráč Orla B Matúš Polaško svému soupeři například připomněl jeho nezapsaný bod i když právě prohrával. Také tu máme kandidáta na titul Popleta roku, kdy my dotyčný posílá SMS a volá na číslo, které už asi 15 let nemám :) Ale nakonec všechno dobře dopadlo a snad i všechno dobře dopadne. Sportu zdar a petanque zvláště. 

správce Pavel

8. 4. 2023 - eins zwei drei Karel nese asi čaj

Dobré odpoledne vážení sportovci a sportovkyně, umělci a umělkyně a příznivci a příznivkyně pétanque neboli koordinovaného vrhu kouleného na cíl jak se tomuto sportu správně česky říká. Článek se měl původně jmenovat "Bílá sobota, pro správce robota", ale v redakci mi to neschválili, že prý nejsme žádní roboti. A tím nelze nesouhlasit. Kromě toho, že máme jako vždy osm týmů, je jinak všechno úplně jinak. Scházejí se nám tu nejrůznější existence z nejrůznějších oblastí organizovaného koulení. Máme tu dokonce jednoho mistra republiky mezi námi děvčaty :) a spoustu dalších talentovaných jedinců,dvojic a někdy i trojic. Liga letos bude tak vyrovnaná, jako ještě nikdy nebyla a proto zvažuji návrh, že by letos nikdo nesestupoval a do první ligy postoupilo hned prvních sedm týmů. Ale teď mi píšou z redakce, že to prý neprojde.Takže prosím zůstáváme u původních pravidel. První dva týmy postupují, dva baráž nahoru, dva baráž dolů, dva sestup. Hlavně z ničeho nedělejme tragédii. Všechno nakonec dopadne dobře nebo aspoň tak jak to má dopadnout. Pojdmě si to společně hodit a na podzim uvidíme, jestli budeme moudřejší.

Jo abych nezapomněl zkontrolujte si soupisky a rozlosování. a 18-ýho na značkách. 

 

správce Pavel